ul. Słomińskiego 1 Warszawa tel. 607 904 191 open PN-PT 11-18 sob 10-14
  • Strona główna
  • Nowości
  • Promocje
  • Regulamin
  • Płatności i dostawa
  • O nas
  • Kontakt

Tama Star Made in Japan Orzech ekspozycja

Dostępność: Dostępny w sklepie

Nr produktu: 10,14,22 TamaStar

Stara cena: 12999,00 zł

9999,00 Oblicz ratę

Opis produktuNajbardziej luksusowy - model Tama Star to ręcznie produkowany w Japonii - instrument na indywidualne zamówienie , który jest czymś o kilka klas wspanialszym od większości profesjonalnych zestawów perkusyjnych. Teraz dostępny w lepszej cenie w wersji z orzecha!

dokładne cenniki indywidualnych bębnów znajdziesz na końcu opisu produktu.

KOLOR: 
 

Red Burgundy
Dostępny " od Ręki "

Shell set 10x7, 14x14, 22x17

Zestaw z ekspozycji sklepu, tylko 1 szt w tej cenie  Tama Star to majstersztyk Japońskiej inżynierii w każdym calu.

W 2013 roku Japońska legendarna marka perkusyjna TAMA postanowiła wprowadzić na rynek instrument jakiego świat jeszcze nie widział. W 2015 wprowadza zestaw wykonany z orzecha.

Mając do dyspozycji nieograniczony budżet oraz całą zdobytą przez 40 lat istnienia firmy wiedzę - inżynierowie Tama mieli skonstruować audiofilski zestaw perkusyjny - dedykowany wyłącznie dla zamożnych klientów, którzy oczekują od instrumentu cech takich jak: niepowtarzalność, najwyższa jakość wykonania, ręczna produkcja, oraz indywidualna konfiguracja. Instrument perkusyjny o jakim świat nie słyszał do tej pory. Wykonany z najbardziej ekskluzywnych materiałów tworzących nieprawdopodobnie piękne wykończenia. Tama Star to produkt, który został nagrodzony wszystkimi możliwymi nagrodami na targach NAAM SHOW oraz MUSICMESSE w 2013 roku.

Tama Star to przełomowy produkt, który łączy w sobie elegancję i unikatowe brzmienie, które nie było do tej pory dostępne w żadnej firmie perkusyjnej, oraz szereg innowacyjnych inżynierskich technologii, które z pewnością będą naśladowane w przyszłych latach w innych firmach.


Tama Star występuję w 3 opcjach drewna do wyboru: klon, bubinga i orzech

Orzech 100% centrala 7 warstw 6mm; tomy 6 warstw 5mm

Dzięki orzechowi zestaw ma bardzo ciepłe ale i mięsiste brzmienie, długo wybrzmiewające.

KONFIGURACJA:
22" x 16" Bęben Basowy
10" x 7" Tom Tom
12" x 8" Tom Tom
16" x 16" Floor Tom


-Olejowane wykończenie warstw wewnętrznych
-System SRMS ( Super Resonant Mounting System )
- system szybkiego łączenia tomów do statywów ( Quick Lock Tom Brackets )
- Naciągi Remo
- Odlewane obręcze
- Podkładki Hold Tight

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/78f4af_Tombrackets.jpg

     STAR system mocowania Tomów Quick-Lock:Nowo zaprojektowane klamry mocujące zapewniają szybki i wygodny montaż i demontaż bębnów. Po jednym ustawieniu wiszących i stojących tomów na statywach lub na nogach, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych znaczników do zapamiętania tych ustawień. Po naciśnięciu przycisku na zatrzasku z boku toma, klamry rozłączają się. Ponieważ ich część pozostaje na statywie lub przy nogach, to ustawienie będzie zachowane również przy kolejnym rozstawieniu bębnów. W klamrach również zastosowano gumę, która izoluje bębny od nóżek lub statywu i wzmacnia ich rezonans.

Izolowane nóżki centrali

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/5d06f4_BDSpurs.jpg

STAR nowe nóżki bębnów basowych:
Podstawy nóżek bębnów basowychwykonane z gumy,amortyzującej wstrząsy. Poprawiają rezonans bębna - podczas konstrukcji Tama Star postawiono BARDZO
duży nacisk na izolację bębnów od podłoża - dzięki czemu ich rezonans i głębia dźwięku jest niczym niepohamowana !


W konwencjonalnych podstawach nóżek do bębnów basowych, ich antypoślizgowekońcówki łączą się bezpośrednioz resztą podstawy. Podstawy nóżek bębnów basowych STARzbudowanez dwóch części, oddzielonych od siebie warstwą gumy,co pomaga absorbować siłę uderzeń i poprawiać sustain.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/010cc8_fTFuss.jpg

STAR nowe nóżki Floor Tomów:

Floor Tomy STAR mają miękkie gumowe nóżki, które delikatnie amortyzują wstrząsy. Dzięki nim, rezonans i sustain floor tomów są znacznie lepsze. Sprężyste nogi maja również pozytywny wpływ na grę (bardziej miękkie odbicia). Nogi dają efekt "pływania" bębna w powietrzu.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/a5b768_Kesselkontakt.jpg

STAR Minimalny kontakt z korpusem:

Nowo opracowane lugi bębnów STAR zapewniają nie tylko wyrafinowany wygląd, ale także mają niewiele ważącą konstrukcję mostu dla jak największego ograniczenia ich kontaktu z kotłem. Uchwyty obręczy bębnów basowych są niezwykle lekkie i mają bardzo małą powierzchnię styku z  obręczą. W celu poprawienia rezonansu bębnów, zrezygnowaliśmy z metalowych oznaczeń STAR na rzecz logo wytłoczonego na kotle. Również obudowa otworu dźwiękowego nie jest wykonana z metalu, ale z drewna.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/4660e2_Oil.jpg

Wykończenie od wewnątrz:
W niezwykle czasochłonnym procesie, krawędzie i wnętrze bębnów STAR są z najwyższą starannością ręcznie olejowane, co nadaje im dystyngowanego wyglądu.

Korpusy bębnów STAR Bubinga posiadają wewnętrzna warstwę z olejowanego drewna Cordia, a korpusy bębnów STAR Maple, posiadają warstwę wnenętrzą z olejowanego klonu. Takie zadbanie o konserwacje drewna zapewni im bardzo, bardzo długą żywotność.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/0f27d3_STAR_Hold_Tight_Washer.jpg

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/f45192_STAR_Claws.jpg


STAR Super Resonant Mounting System
(Jak to działa):


W celu zmniejszenia obciążenia korpusu i obręczy, nowy system zawieszenia posiada trzy punkty kontaktu z bębnem (A, B i C ), które tworzą teoretyczny zarys największego możliwego do narysowania na bębnie trójkąta. Dwa punkty na górnej obręczy (A i B) utrzymują kocioł w pionie. Trzeci punkt podparcia na dolnej obręczy (C) blokuje kocioł w poziomie po ustawieniu kąta jego pochylenia. Zgodnie z zasadami fizyki, im dalej znajduje się trzeci punkt, tym mniej siły potrzeba, aby ustawić kąt. Zatem umieszcając trzeci punkt w najdalszym możliwym punkcie na dolnej obręczy, mogliśmy znacznie zmniejszyć obciążenia i naciski na korpus i obręcz i tym samym zwiększyć naturalny rezonans bębna.

Jeśli bęben zostanie wychylony poza pewną wartość kąta, dolna obręcz nie będzie więcej w kontakcie  (nie będzie wspierana) przez punkt podparcia (C). W takim przypadku inny punkt podparcia na górnej obręczy (D) wejdzie do gry. Choć trójkąt utworzony przez te trzy punkty jest dużo mniejszy, górna obręcz nie będzie bardziej obciążona, z powodu kątu zamontowania bębna. Więc również w tym przypadku jest zachowany naturalny rezonans instrumentu.

W każdym punkcie kontaktowym pomiędzy korpusem i systemem montowania zastosowaliśmy gumę, która pomaga izolować korpus i świetnie redukuje przenoszenie wibracji. Efekt jest na prawdę piorunujący !Filmy z dokładnym opisem wszystkich zastosowanych funkcji Tama Star
znajdziesz na oficjalnej stronie Tama pod adresem

http://www.tamadrum.co.jp/STAR/features.html


Tama Star to absolutnie wyjątkowe bębny.

Każde zamówienie w naszym sklepie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Swój zestaw możesz wybrać w jednym z ultra ekskluzywnych wykończenie Tama Star.

WYKOŃCZENIA: