ul. Słomińskiego 1 Warszawa tel. 607 904 191 open PN-PT 11-18 sob 10-14
  • Strona główna
  • Nowości
  • Promocje
  • Regulamin
  • Płatności i dostawa
  • O nas
  • Kontakt

Tama Star HandCrafted Made in Japan Orzech

Dostępność: Na zamówienie

16000,00 Oblicz ratę

Opis produktuNajbardziej luksusowy i niedostępny na rynku - model Tama Star to ręcznie produkowany w Japonii - instrument na indywidualne zamówienie , który jest czymś o kilka klas wspanialszym od większości profesjonalnych zestawów perkusyjnych. Teraz dostępny w lepszej cenie w wersji z orzecha!

dokładne cenniki indywidualnych bębnów znajdziesz na końcu opisu produktu.

  Tama Star to majstersztyk Japońskiej inżynierii w każdym calu.

W 2013 roku Japońska legendarna marka perkusyjna TAMA postanowiła wprowadzić na rynek instrument jakiego świat jeszcze nie widział. W 2015 wprowadza zestaw wykonany z orzecha.

Mając do dyspozycji nieograniczony budżet oraz całą zdobytą przez 40 lat istnienia firmy wiedzę - inżynierowie Tama mieli skonstruować audiofilski zestaw perkusyjny - dedykowany wyłącznie dla zamożnych klientów, którzy oczekują od instrumentu cecha takich jak: niepowtarzalność, najwyższa jakość wykonania, ręczna produkcja, oraz indywidualna konfiguracja. Instrument perkusyjny o jakim świat nie słyszał do tej pory. Wykonany z najbardziej ekskluzywnych materiałów tworzących nieprawdopodobnie piękne wykończenia. Tama Star to produkt, który został nagrodzony wszystkimi możliwymi nagrodami na targach NAAM SHOW oraz MUSICMESSE w 2013 roku.

Tama Star to przełomowy produkt, który łączy w sobie elegancję i unikatowe brzmienie, które nie było do tej pory dostępne w żadnej firmie perkusyjnej, oraz szereg innowacyjnych inżynierskich technologii, które z pewnością będą naśladowane w przyszłych latach w innych firmach.

Czas realizacji zamówienia tama star to 20 tygodni.
Cena zestawów ustalana indywidualnie.
Tama Star występuję w 3 opcjach drewna do wyboru: klon, bubinga i orzech

Orzech 100% centrala 7 warstw 6mm; tomy 6 warstw 5mm

Dzięki orzechowi zestaw ma bardzo ciepłe ale i mięsiste brzmienie, długo wybrzmiewające.

-Olejowane wykończenie warstw wewnętrznych
-System SRMS ( Super Resonant Mounting System )
- system szybkiego łączenia tomów do statywów ( Quick Lock Tom Brackets )
- Naciągi Remo
- Odlewane obręcze
- Podkładki Hold Tight

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/78f4af_Tombrackets.jpg

     STAR system mocowania Tomów Quick-Lock:Nowo zaprojektowane klamry mocujące zapewniają szybki i wygodny montaż i demontaż bębnów. Po jednym ustawieniu wiszących i stojących tomów na statywach lub na nogach, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych znaczników do zapamiętania tych ustawień. Po naciśnięciu przycisku na zatrzasku z boku toma, klamry rozłączają się. Ponieważ ich część pozostaje na statywie lub przy nogach, to ustawienie będzie zachowane również przy kolejnym rozstawieniu bębnów. W klamrach również zastosowano gumę, która izoluje bębny od nóżek lub statywu i wzmacnia ich rezonans.

Izolowane nóżki centrali

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/5d06f4_BDSpurs.jpg

STAR nowe nóżki bębnów basowych:
Podstawy nóżek bębnów basowychwykonane z gumy,amortyzującej wstrząsy. Poprawiają rezonans bębna - podczas konstrukcji Tama Star postawiono BARDZO
duży nacisk na izolację bębnów od podłoża - dzięki czemu ich rezonans i głębia dźwięku jest niczym niepohamowana !


W konwencjonalnych podstawach nóżek do bębnów basowych, ich antypoślizgowekońcówki łączą się bezpośrednioz resztą podstawy. Podstawy nóżek bębnów basowych STARzbudowanez dwóch części, oddzielonych od siebie warstwą gumy,co pomaga absorbować siłę uderzeń i poprawiać sustain.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/010cc8_fTFuss.jpg

STAR nowe nóżki Floor Tomów:

Floor Tomy STAR mają miękkie gumowe nóżki, które delikatnie amortyzują wstrząsy. Dzięki nim, rezonans i sustain floor tomów są znacznie lepsze. Sprężyste nogi maja również pozytywny wpływ na grę (bardziej miękkie odbicia). Nogi dają efekt "pływania" bębna w powietrzu.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/a5b768_Kesselkontakt.jpg

STAR Minimalny kontakt z korpusem:

Nowo opracowane lugi bębnów STAR zapewniają nie tylko wyrafinowany wygląd, ale także mają niewiele ważącą konstrukcję mostu dla jak największego ograniczenia ich kontaktu z kotłem. Uchwyty obręczy bębnów basowych są niezwykle lekkie i mają bardzo małą powierzchnię styku z  obręczą. W celu poprawienia rezonansu bębnów, zrezygnowaliśmy z metalowych oznaczeń STAR na rzecz logo wytłoczonego na kotle. Również obudowa otworu dźwiękowego nie jest wykonana z metalu, ale z drewna.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/4660e2_Oil.jpg

Wykończenie od wewnątrz:
W niezwykle czasochłonnym procesie, krawędzie i wnętrze bębnów STAR są z najwyższą starannością ręcznie olejowane, co nadaje im dystyngowanego wyglądu.

Korpusy bębnów STAR Bubinga posiadają wewnętrzna warstwę z olejowanego drewna Cordia, a korpusy bębnów STAR Maple, posiadają warstwę wnenętrzą z olejowanego klonu. Takie zadbanie o konserwacje drewna zapewni im bardzo, bardzo długą żywotność.

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/0f27d3_STAR_Hold_Tight_Washer.jpg

http://pdb.meinldistribution.com/uploads/f45192_STAR_Claws.jpg


STAR Super Resonant Mounting System
(Jak to działa):


W celu zmniejszenia obciążenia korpusu i obręczy, nowy system zawieszenia posiada trzy punkty kontaktu z bębnem (A, B i C ), które tworzą teoretyczny zarys największego możliwego do narysowania na bębnie trójkąta. Dwa punkty na górnej obręczy (A i B) utrzymują kocioł w pionie. Trzeci punkt podparcia na dolnej obręczy (C) blokuje kocioł w poziomie po ustawieniu kąta jego pochylenia. Zgodnie z zasadami fizyki, im dalej znajduje się trzeci punkt, tym mniej siły potrzeba, aby ustawić kąt. Zatem umieszcając trzeci punkt w najdalszym możliwym punkcie na dolnej obręczy, mogliśmy znacznie zmniejszyć obciążenia i naciski na korpus i obręcz i tym samym zwiększyć naturalny rezonans bębna.

Jeśli bęben zostanie wychylony poza pewną wartość kąta, dolna obręcz nie będzie więcej w kontakcie  (nie będzie wspierana) przez punkt podparcia (C). W takim przypadku inny punkt podparcia na górnej obręczy (D) wejdzie do gry. Choć trójkąt utworzony przez te trzy punkty jest dużo mniejszy, górna obręcz nie będzie bardziej obciążona, z powodu kątu zamontowania bębna. Więc również w tym przypadku jest zachowany naturalny rezonans instrumentu.

W każdym punkcie kontaktowym pomiędzy korpusem i systemem montowania zastosowaliśmy gumę, która pomaga izolować korpus i świetnie redukuje przenoszenie wibracji. Efekt jest na prawdę piorunujący !Filmy z dokładnym opisem wszystkich zastosowanych funkcji Tama Star
znajdziesz na oficjalnej stronie Tama pod adresem

http://www.tamadrum.co.jp/STAR/features.html


Tama Star to absolutnie wyjątkowe bębny.

Każde zamówienie w naszym sklepie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Swój zestaw możesz wybrać w jednym z ultra ekskluzywnych wykończenie Tama Star.

WYKOŃCZENIA:

Red Burgundy RBW


Mint Green Mist MGN


Smoky Natural Mist SNM


Coral Pink CRP


Antique White ATW


Vintage Sea Blue VSB


Dark Mocha Walnut  DMW


Smoky Blue Mist  SBU


Satin Black Walnut  WSBN


Sunny Yellow Lacquer SYL


Smoky Black SKB
Dokładniejsze zdjęcia kolorów znajdziesz na oficjalnej stronie
Tama Star

 
http://www.tamadrum.co.jp/STAR/finish.html
Ceny detaliczne podlegają negocjacjom :-)

 
Zestaw bez werbla i bez hardware. W wersji orzechowej nie występuje inkrustracja (pasek przez środek tomów/centrali)